Pasidaryk pats

Forumas mėgstantiems viską daryti patiems
*
Dabar yra 2019 Gru 11 22:34

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 13 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Amerikoniška alaus mašina naminiam alui gaminti
StandartinėParašytas: 2010 Lap 07 20:49 
Atsijungęs
Pradeda mokytis daryti pats

Ar kam nors teko naudoti amerikonišką gaminį BEER MACHINE naminio alaus gamybai?
Tokias bačkutes galima nusipirkti ir Lietuvoje.
Pasidalinkite savo patirtimi.
->

Prikabinti failai:
Alaus backa.jpg
Alaus backa.jpg [ 13.01 KiB | Peržiūrėta 16057 kartus(ų) ]
Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema: Re: Amerikoniška alaus mašina naminiam alui gaminti
StandartinėParašytas: 2010 Lap 08 18:38 
Atsijungęs
Naujokėlis
Naujokėlis

mano asmenine nuomone (mano vyras galvoja taip pat) kad cia yra nesamone :D tiem kas neturi kur pinigu deti..nes alu galima pasidaryti ir su paprata "iranga" uz keliasdesimt litu :D

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 2010 Lap 08 19:29 
Atsijungęs

margareta rašė:
mano asmenine nuomone (mano vyras galvoja taip pat) kad cia yra nesamone :D tiem kas neturi kur pinigu deti..nes alu galima pasidaryti ir su paprata "iranga" uz keliasdesimt litu :D

Būtų šaunu jei, kas galėtų apie šią paprastą ir pigią įrangą papasakoti detaliau. O toliau imame ir konstruojame ;:)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 2010 Lap 08 21:22 
Atsijungęs
Naujokėlis
Naujokėlis

Papraščiausiai tam puikiai tinka plastikinis kubilas su kraneliu apačioje ir dangčiu, kuriame yra CO2 vamzdelis arba tiesiog slangelė nuvesta i buteliuka su vandeniu - burbuliatorius :) Jeigu darytumet alų iš koncentrato tai užtektų vieno tokio kubilo. Na jeigu iš salyklo tai reiktų dar indo misos sąlinimui. šiaip dar reikalingi tokie dalykai kaip termometras ir hidrometras.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 2010 Lap 08 21:44 
Atsijungęs

margareta rašė:
Papraščiausiai tam puikiai tinka plastikinis kubilas su kraneliu apačioje ir dangčiu, kuriame yra CO2 vamzdelis arba tiesiog slangelė nuvesta i buteliuka su vandeniu - burbuliatorius :) Jeigu darytumet alų iš koncentrato tai užtektų vieno tokio kubilo. Na jeigu iš salyklo tai reiktų dar indo misos sąlinimui. šiaip dar reikalingi tokie dalykai kaip termometras ir hidrometras.

"Amerikono" variantas dar turi slėgio matavimo prietaisą bei slėgiminį vožtuvą slėgiui reguliuoti. Ar reikia manyti, kad pas "amerikoną" alaus gamybos procesas kažkuo skiriasi? Jeigu naudosime paprastą kubilą su burbuliatoriumi, tai praktiškai perteklinis slėgis inde nesusidarys.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 2010 Lap 09 00:14 
Atsijungęs
Naujokėlis
Naujokėlis

nelabai domejėausi tuo "amerikonu" bet iš principo tai kuo gi tas procesas galėtų skirtis? vyksta rūgimas ir tiek. gali būti, kad tas slėgio vožtuvas atitinka CO2 vamzdelį, nes jei nenuleisti jam gazo tai turbūt išnestų į orą :D

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 2010 Lap 09 12:29 
[quote="DIY"][quote="margareta"] mano asmenine nuomone (mano vyras galvoja taip pat) kad cia yra nesamone :D tiem kas neturi kur pinigu deti..nes alu galima pasidaryti ir su paprata "iranga" uz keliasdesimt litu :D[/quote]

Būtų šaunu jei, kas galėtų apie šią paprastą ir pigią įrangą papasakoti detaliau. O toliau imame ir konstruojame ;:)[/quote]

Va čia yra jau gatavas toks indas http://www.savasalus.lt/lt/iranga/alaus ... tiliu.html
Čia jau rimtesnis rinkinukas http://www.savasalus.lt/lt/iranga/alaus ... wferm.html
O čia yra tarpinių pritaikytų burbuliatoriams ir pan. jei sugalvotumėt patys kokį indą pritaikyti alaus raugimui http://www.savasalus.lt/lt/iranga/zarno ... ir-kt.html

Į viršų

StandartinėParašytas: 2010 Lap 09 18:01 
Atsijungęs

margareta rašė:
nelabai domejėausi tuo "amerikonu" bet iš principo tai kuo gi tas procesas galėtų skirtis? vyksta rūgimas ir tiek. gali būti, kad tas slėgio vožtuvas atitinka CO2 vamzdelį, nes jei nenuleisti jam gazo tai turbūt išnestų į orą :D

Vistik lieka klausimas, ar tikriai vamzdeliai atlieka tą patį darbą , kaip ir slėgio vožtuvas? Manau, kad įranga su slėgio vožtuvu palaiko daug didesnį CO slėgį inde. Kaip tai įtakoja rūgimo procesą? Kuris variantas yra geresnis, su vamzdeliu ar su slėgio reguliatorium?

Įnternete radau tokį komentarą:
"KARBONIZACIJA – Alaus Mašinoje karbonizacija kyla iš dviejų šaltinių. Fermentacijos metu natūraliai pasigamina CO2 dujos ir tada slėgio kontrolės vožtuvas sulaiko reikalingą kiekį dujų. Antras šaltinis yra CO2 dujų papildymas iš balionėlio. Jei alus yra nusivadėjęs ir saldus, problema buvo nepilna fermentacija ir jos metu pagamintas nepakankamas CO2 kiekis. Jei jis ne saldus, o “išsivadėjęs”, tada CO2 galėjo „pabėgti“ dėl: netinkamai sumontuoto S.K.V. arba kitų nesandariai sumontuotų jungimo vietų. Po problemos radimo ir sutvarkymo Jūs galite įleisti papildomą CO2 kiekį per CO2 padavimo sekciją."

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 2010 Lap 09 19:13 
Atsijungęs
Naujokėlis
Naujokėlis

iš to kiek mes darem alų, tai nebuvo bėdų dėl isivėjusio alaus :) pasibaigus rugimo procesui, alų supilstai į sandarią tarą ir jis uzsigazuoja - tiek kiek buna likę mielių, jų pakanka, kad prigamintų CO2, kartais net šauna :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 2010 Lap 09 19:30 
Atsijungęs

Dar vienas klausimas, buvo užsiminta apie misos šalinimo indą.
Kuo jis yra įpatingas? Žvilgterėjau į http://www.savasalus.lt ir nieko panašaus neradau.

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 13 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 0 svečių

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume