Pasidaryk pats

Forumas mėgstantiems viską daryti patiems
*
Dabar yra 2018 Lap 13 20:46

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 48 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Re: www.saulesenergija.verinukas.lt saulės baterijų projekta
StandartinėParašytas: 2012 Sau 17 15:43 
Atsijungęs
Naujokėlis
Naujokėlis

Sveiki.
Laukiau laiško, kada bus atsakymas, o čia pasirodo forumas nesiunčia :)
Visgi nutariau rizikuoti ir teplioju savo pirmąją panelę silikonu ir uždarau už plokštelės esantį orą. Kažkaip pamąsčiau, kad ten labai jau mažai oro lieka, tad kondensato bus labai mažai, ir rasojimo bus nematyt. Jau šį savaitgalį bandysiu nešt panelę laukan, kol dar šaltis laikos, ir žiūrėsiu, kokie reikalai su kondensatu.
Čia - mano pora nuotraukų (telefonu darytos).
Beje, dabar labai susidomėjau taip vadinamais "Grid Tie" inverteriais. Labai jau man nepatinka tas energijos kaupimas akumuliatoriuose. Ir efektyvumas krenta, ir kaina smarkiai auga. Ar teko pačiam kažką bandytis su tais inverteriais? Skaičiau viename forume (vėjo jėgainių mėgėjų forumas Lietuvoje), tai ten keli žmonės naudoja šiuos inverterius. Problema tik viena - reikia efektyviai sunaudoti visą pagamintą elektrą, nes kitu atveju bus dovanojama elektra LESTO, kas visiškai nepriimtina.. O privalumų labai daug. Taip ir vilioja :)

Prikabinti failai:
Failo aprašymas: Priekis paneles
Pirma.jpg
Pirma.jpg [ 31.97 KiB | Peržiūrėta 9756 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Galinė sienelė
Antra.jpg
Antra.jpg [ 26.96 KiB | Peržiūrėta 9756 kartus(ų) ]
Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema: Re: Re: www.saulesenergija.verinukas.lt saulės baterijų proj
StandartinėParašytas: 2012 Sau 17 22:36 
Atsijungęs
Pradeda mokytis daryti pats

Labas, Diodai.

Vaizdas neblogas :laimingas: . Tik nesupratau konstrukcijos principo. Išduok paslaptį, kaip ten yra, kad matosi apatinė kristalų plokštuma?

Aš irgi ateityje planuoju pasistatyti GRID TIE keitiklį.
Esu atidaręs temą. Vėliau perkelsiu mūsų komentarus ten:
http://www.verinukas.lt/pasidarykpats/viewtopic.php?f=5&t=9

Tik yra viena problemėlė, minimali įėjimo įtampa turi bųti ne mažesnė kaip 150VDC. Vadinasi reikės susilituoti kiek daugiau panelių ir sujungti nuosekliai, kad turėti nors apie 200VDC.
Jei tave domina toks keitiklis, keipkis, pagelbėsiu su kaina.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 2012 Sau 18 11:34 
Atsijungęs
Naujokėlis
Naujokėlis

Na, kas liečia inverterius, yra ir tokių, kurie dirba nuo žemesnių įtampų (14-50V). Ebay yra nemažai variantų:
Pirmas pavyzdėlis., antras pavyzdėlis.
Šie inverteriai netgi MPPT funkciją turi savyje. Praktiškai viskas, ko gali norėti, turint saulės baterijas. O aš jau maniau gamintis pats MPPT valdiklį :)
Mano panelėse plokštelės guli ant priekinio stiklo, o ant galinės plokštelės pusės užtepamas silikonas. Taip plokštelės surišamos su stiklu, kas lemia geresnį plokštelių aušinimą ir galimybę išvengti skirtingų plėtimosi koeficientų problemų, kadangi stiklo ir plokštelės temperatūriniai plėtimosi koeficientai beveik tokie patys. Na, matysim, kas gero gausis iš tokios struktūros. Aišku, norėtųsi plokšteles užpilti skystu silikonu (Sylgard184 ar panašūs) arba epoksidine derva (epoxy resin), tačiau šie dalykai ganėtinai brangūs, jei norima pasigaminti daugiau panelių. Tad dabar tepamas neutralus silikonas.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 2012 Sau 18 23:22 
Atsijungęs

Apie GridTie keitiklius perkėliau į:
http://www.verinukas.lt/pasidarykpats/viewtopic.php?f=5&t=9

Diodai, kokio tipo silikoną naudojai?
Manau tokio tipo konstrukcija tikrai verta dėmesio, tik dar norėtūsi papildomai apsaugoti apatinę dalį nuo mechaninio poveikio, nes silikonas kažin ar apsaugos.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 2012 Sau 19 09:48 
Atsijungęs
Naujokėlis
Naujokėlis

Apatinė (galinė sienelė) dalis dar bus apsaugota kanalinio plastiko sluoksniu. Taip bus apsisaugota nuo mechaninio poveikio ir papildoma apsauga nuo drėgmės. Silikonas turi būti būtinai neutralus (nerūgštinis) ir neprarasti savo savybių plačiame temperatūrų diapazone (mano atveju: -60...+200 C). Taip pat atsparus UV spinduliams. Mano atveju silikonas firmos Soudal ir pirktas Moki Vezi.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 2012 Sau 19 17:46 
Atsijungęs

diodas rašė:
Apatinė (galinė sienelė) dalis dar bus apsaugota kanalinio plastiko sluoksniu. Taip bus apsisaugota nuo mechaninio poveikio ir papildoma apsauga nuo drėgmės. Silikonas turi būti būtinai neutralus (nerūgštinis) ir neprarasti savo savybių plačiame temperatūrų diapazone (mano atveju: -60...+200 C). Taip pat atsparus UV spinduliams. Mano atveju silikonas firmos Soudal ir pirktas Moki Vezi.

Gal ant silikono pakuotės būna koks užrašas, ar tai neutralus, ar rūgštinis?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 2012 Sau 19 23:50 
Atsijungęs
Naujokėlis
Naujokėlis

Jeigu silikonas yra neutralus, tai didelėm raidėm būna tai parašyta ;) Jeigu nieko neparašyta, tai tikriausiai jis yra rūgštinis.
Beje, dabar skaitinėju apie diodus, kaip apsaugą nuo dalinio ar visiško šešėlio celėms. Ar teko dėti panelėse šiuos diodus?
Radau labai įdomu portalą, kuriame aptariama ši problema ir daug kitų dalykų apie saulės paneles.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 2012 Sau 20 12:34 
Atsijungęs

Planuoju dėti po vieną "baypass" diodą kiekvienai panelei.
Diodai labai praverčia jei panelė yra ant stogo ir yra sudėtingą ją aptarnauti t.y. nuvalyti pvz. nuo prilipusių lapų ar sniego.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 2012 Sau 21 21:40 
Atsijungęs
Naujokėlis
Naujokėlis

Kad "bypass" diodus geriausia naudoti lygiagrečiai plokštelėms. Tuomet apsisaugoma nuo taip vadinamų "hot spots", kai šešelis krenta ant vienos ar dviejų plokštelių, kurios jau nebegeneruoja energijos, o pradeda vartoti, todėl ima labai kaisti, kas, dažniausiai, karštoje saulėje baigiasi plokštelės sugadinimu. Žinoma, jeigu visos panelės bus sujungtos nuosekliai, tuomet ir lygiagrečiai panelės diodas bus naudingas. Tačiau jis gelbės tik tada, kai visos panelės bus saulėje, o viena panelė bus visiškam šešėlyje.
Bendradarbis yra nusipirkęs saulės energijos panelę, kurios viduje nėra nei vieno "bypass" diodo, tai, kai visa panelė yra saulėje, o viena plokštelė yra šešėlyje, tai iš 80W belieka tik apie 10W.. Mano atveju panelė yra sudaryta iš 72 plokštelių, tad "bypass" diodą jungsiu lygiagrečiai kas 9 plokšteles (galima ir kas 18 plokštelių). Taip panelė bus apsaugota nuo šešėlių. Žinoma, jei panelės bus paguldytos ant stogo visiems laikams, tai tokie diodai panelės viduje beveik nereikalingi. Skaičiau, kad naujausios plokštelės gamybos metu "bypass" diodai yra integruojami tiesiogiai į plokštelę.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 2012 Vas 28 12:06 
Atsijungęs
Naujokėlis
Naujokėlis

Sveiki,
Pagaliau pradėjau konstruoti saulės bateriją. Kol kas vieną eksperimentams.
Ar galėčiau gauti info apie aliuminio profilio gamybos kompaniją.
Dar klausimas - kokiu kampu į pietų pusę turi būti nukreipta saulės baterija, nes pas mane stogas labai nuožulnus?
Dėkui už bet kokią info.

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 48 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į: